Bölgesel zayiflama

BÖLGESEL ZAYIFLAMA

Bölgesel zayıflama, vücutta, yağ tabakası ve kilonun yoğunlaştığı bir bölge hedeflenerek, teknolojik cihazlar ile uygulanan zayıflama yöntemidir.

Bölgesel zayıflama uygulaması genellikle;

Göbek
Kol
Bacak
Basen gibi yağ depolanması nedeni ile oluşan fazla kiloların bulunduğu bölgeye uygulanmaktadır.
BTL Vanquish ME, bölgesel incelme tedavilerinde uygulanan yöntemlerden biridir.

BÖLGESEL ZAYIFLAMA TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?
Bölgesel incelme uygulanacak bölgeye yerleştirilen başlıklar, vücuda temas etmeyecek şekilde 2-3 santim uzaklıkta ayarlanarak işleme başlanmaktadır.

Yağ tabakasının ne ölçüde seçici olduğu ekrandan takip edilebilerek uygulama ona göre yapılmaktadır.

Uygulama sırasında ağrı ya da acı hissedilmeyecektir. Sadece uygulama yapılan bölgede rahatsız etmeyecek derecede bir sıcaklık hissedilebilecektir. Isınan yağ kütleleri küçülerek yok olacaktır. Cilt yüzeyinde de işlem esnasında ısınma olacağı için yağ azalması sonrasında bölgede sarkma oluşmayacaktır. Bu sayede sağlıklı biçimde zayıflama gerçekleşmiş olacaktır.

İşlem sonrası 1-2 saat vücutta sıcaklık hissedilecektir.

 

BÖLGESEL ZAYIFLAMA GERÇEKTEN MÜMKÜNMÜ
BTL Vanquish ME sistemi dünya genelinde 53 farklı ülkede kullanılmaktadır. Uygulama sonuçları klinik çalışmaları ile kanıtlanmıştır.

Bir cihaz ile yağdan azalma yapıldığı, dünyada ilk defa, ultrason görüntüleri ve MR ile ispatlanmıştır. Bunun neticesinde de Amerika Sağlık Örgütü ( FDA ) Çevresel Yağ Yok Etme Onayı ile İç Bacak ve Basende Çevresel Yağ Yok Etme Onayı verilmiştir.

 

BÖLGESEL ZAYIFLAMA TEDAVİSİ HANGİ SIKLIKLA UYGULANMALIDIR?
Temassız Estetik uygulaması, liposuctiona alternatif bir zayıflama yöntemidir. Uygulama bölgesindeki yağlar, azalırken bir yandan da incelmektedir. Bu sebeple uygulama yapılan bölge için kısa sürede tekrar yağ oluşumu mümkün değildir.

Uygulama sonrasında kişinin beslenme düzeni değişmez ve hormonal farklılıklar yaşanmazsa, aynı bölge için yağlanma tekrarlanmayacaktır.

Bu yüzden ikame uygulama gerekmemekle birlikte Kişi aşırı kilolu ise 6 ay sonunda tekrardan 4 seanslık uygulama gerekebilir.

KİLOLU KİŞİLER İÇİN BÖLGESEL ZAYIFLAMA UYGULAMASI YAPILIR MI?
Temassız estetik, kilolu kişiler için hızlı kilo verme yöntemlerinden biridir.

Günümüzde bölgesel incelme uygulamaları, yağ paketlenerek vücut şekilllendirmeye dönüktür. Bu sebeple belli bir kilonun üzerindeki kişiler için fayda sağlamamaktadır.

BTL Vanquish ME sisteminde ise ne kadar fazla yağlı bölge var ise başarı oranı o ölçüde artmaktadır. Bu özelliği ile aşırı kilolu olunsa dahi uygulama başarı ile sonuçlandırılabilecektir.

DOĞUM SONRASI BÖLGESEL İNCELME UYGULAMASI YAPILIR MI?
Emziren annelerde sütün yağ oranı değişeceği için bölgesel zayıflama uygulaması yapılmamaktadır. Ancak emzirme dönemi bittikten sonra basen küçültme, bacak inceltme ve bel çevresi yağlanması için uygulamadan faydalanılabilir.

 

ZAYIF KİŞİLER İÇİN BÖLGESEL İNCELME UYGULAMASI YAPILIR MI?
Kişinin hidrasyon oranı yeterli seviyede ise zayıf dahi olsa, fazla yağı seçip yalnızca hedeflenen bölgedeki yağa odaklanarak uygulama yapılabilmektedir. Kısaca kişi zayıf olsa bile tek bir bölgedeki yağlanma rahatsızlığı olması halinde işlem yapılabilmektedir.

 

Call Now ButtonHemen ara