Antalya Lazerle Selülit Tedavisi

Günümüzde teknolojik cihazların gelişmesi ile bayanların korkulu rüyası selülit artık tedavi edilebilir bir problem haline gelmiştir. Selülitle mücadelede diğer tüm bilinen yöntemlerden farklı olan,SmoothShapes XV, Amerikan Dermatoloji Derneği tarafından yapılan araştırmalar sonucunda, varolan tüm tedavi yöntemleri arasında selüliti gerçekten tedavi edebilen ve kalıcılığı olan bir tedavi olduğunu kanıtlamıştır.

SmoothShapes XV cihazı ABD de selülit tedavisinde FDA onayı almayı başarmış bir tedavi şeklidir. Lazerle selülit tedavisi ve bölgesel incelme sıkılaşma tamamen non invaziv yani ameliyatsız bir uygulamadır.

Bu lazerin en önemli özelliklerinden bir taneside tedavi tamamlandıktan sonra selülit üzerine olan etki ve düzelmenin 3-6 ay daha devam etmesidir. Lazerle selülit tedavisi ve bölgesel incelme tedavisinde kullanılan lazer ve teknoloji tüm yöntemlerden farklıdır. Photomology adı verilen teknoloji ile selülit tedavisinde kalıcı sonuçları sağlamaktadır.

Selülit Nedir Nasıl Oluşur?

Selülit özellikle bayanlarda meydana gelen zayıf ya da kilolu insanlarda oluşan portakal kabuğu görünümüne neden olan durumdur. Selülit; yağ hücreleri arasında dolaşımın bozulması sonucunda hücrelerde sertleşme meydana gelir ve deri ile yağ dokusu arasında fibrotik bantlar, çekintiler oluşur. Buda selülitli bir görünüm ortaya çıkartır.

Selülit genel olarak deri altı yüzeyel yağ tabakasından kaynaklamır. Bu yağ tabakası kilo kaybetmede ve sporda en az değişiklik olan tabakadır. Bu yüzden rejim ve spor selülit gidermede tek başına etkili değildir.

Lazerle Selülit Tedavisi Etki Mekanizması

Lazerle selülit tedavisi 4 ana uygulamadan ve çeşitten oluşur.

Diod lazer (915nm), infrared ışık (650nm) enerjisi, vakum etkisi ve mekanik masaj ile bu tedavi sağlanmaktadır. Öncelikle infrared ışık enerjisi ile formu bozulan, büyümüş, şişmiş, hacim kazanarak genişlemiş yağ hücreleri daha geçirgen bir hale getirilir. Geçirgenleşen yağ hücrelerindeki fazla yağ diod lazer ile eritilerek sıvı hale getirilir ve bu sayede yağ dokularının sağlıklı formuna dönmesi sağlanır.

Uygulama sonrasında çok daha yumuşak ve hareketli bir duruma sokulan yağ hücreleri, cihazın vakumu ve mekanik masaj ile lenf yollarına aktarılır ve bu sayede vücuttan atılıp arındıra sağlanır. Böylece, lazerle selülit tedavisi uygulama alanında (bacaklar, popo, karın, bel) vücut dolaşımı arttırılır, kollajen ile elastik lif üretimi hızlanır ve yağ hücreleri olması gereken yapılara dönüştürülür, deri ve yağ dokusu arasındaki çekintiler azalarak deri yüzeyindeki selülit görüntüsü iyileşir.

SmoothShapes uygulamaları sonrasında; kollajen ve elastik lif yapımının artması ile sadece yağlarda değil derinin üst ve alt yapısı da daha güzel, zarif ve sıkılaşmış bir görünüm kazanır. SmoothShapes XV bir vücut şekillendirme ve bölgesel inceltme sistemidir. Lazer ile selülitlerinizden kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda cildinizin sıkılaşması ve toparlanması sonucunda bölgesel olarak da incelebilirsiniz

 

Lazerle Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır ?

Bu uygulama diğer epilasyon benzeri lazerlerden daha farklı bir şekilde uygulanmaktadır. Cihazın üzerinde bir vakum aparatı aleti vardır. Bu sayede dokuyu cihaz kendi içerisine çeker ve buradan lazer ve infrared ışınını dokunun derinlerine kadar iletir. Yni bu lazer yukarıdan tutularak yapılan bir lazer değil, dokuyu içine alarak uygulanılan bir lazerdir. Bu uygulamada vakumun amacı sadece lazer enerjisinin iletilmesi içindir.

Vakum son derece yumuşak ve cildi rahatsız etmeyecek şekilde hafifçe yapılmaktadır. Uygulama esnasında verilen lazer yağları eritip cildi pürüssüzleştirmektedir. Uygulama lenfatik akım yönünde yapıldığından aynı zamanda bir lenfatik drenaj da meydana gelmektedir.

Lazerle Bölgesel İncelme Selülit Tedavisi Kaç Seans Yapılmaktadır?

Lazerle selülit tedavisi haftada 2 seansdan toplam 8 seans yapılmaktadır. Seans süreleri yapılacak alanlara ve büyüklüklüklerine göre değişmektedir.

Kilolu ve geniş yüzey alanı olan bir hastaya zayıf bir hastadan daha fazla zaman ayırmak gerekmektedir. Ani tatil programları ve düğün öncesi gibi durumlarda daha sık seanslar uygulanabilir. Haftada 3-4 seans, hatta gün aşırı gibi.

Lazerle Bölgesel İncelme Selülit Tedavisi Hangi Alanlara Uygulanmaktadır?

Lazerle bölgesel incelme selülit tedavisi SmoothShapes uygulaması; karın bölgesi, popo, basen, kalça ve üst bacaklara uygulanmaktadır.

Call Now ButtonHemen ara