Antalya cilt bakımı medical bakım

ANTALYA CİLT BAKIMI MEDİCAL BAKIM

Medikal cilt bakımı, cildin ihtiyacına uygun olacak tamamen medikal ürünlerinin kullanıldığı, cildin yenilenmesini ve cilt sorunlarının tedavisini amaçlayan bakımdır. Medikal cilt bakımını yaptıranlar cildinin daha pürüzsüz, daha aydınlık ve canlı göründüğünü söylüyorlar.

Mevsim geçişleri, beslenme, stres, makyaj artıkları, hava kirliliği gibi elimizde olmayan çevresel faktörlerden dolayı cildimiz yıpranır ve mat görünmeye başlar. Aynaya baktığınızda siz de akne, sivilce ve siyah nokta gibi cilt sorunları ile karşılaşıyorsanız kozmetik uygulamalar yerine medikal cilt bakımını tercih edebilirsiniz. Düzenli medikal cilt bakımı yaptırmak cilt kusurlarınızın düzelmesine ve cildinize daha derinlemesine temizlik yapılmasını sağlayacaktır.

Öncelikle cildiniz için kullandığınız bir yüz temizleme ürünü mutlaka olmalıdır. Cilt tipinize uygun, aksi bir reaksiyon göstermeyecek, kozmetik değil mutlaka dermo kozmetik bir ürün tercih edilmelidir. Dermatolog testinden geçmiş, eczane ürünlerinden bilinen markalar tercih edilebilir. Bunun yanında tamamen doğal olan ürünlerden elde edilmiş doğal ürünler de tercihler arasında yer alabilir. Mutlaka haftanın belli günlerinde uygulamak için cilt tipinize uygun maske temin edilmeli ve uygulanmalıdır. Bunun yanı sıra yatılan yastık kılıfları mümkünse günlük, değilse 2 günde bir mutlaka değiştirilmelidir. Cilt mutlaka nemlendirilmeli ve serumlar ile cilt desteklenmelidir. Cilt temizliği ardından, cilt sıkılaştırmak ve dengeyi sağlamak için mutlaka tonik de kullanılmalıdır. Tüm bunlar evde rutin olarak dikkat edebileceğimiz durumlardır. Bunun haricin de mutlaka profesyonel bir destek alınmalı ve cilt temizliği için üretilmiş olan cihazlar alanında uzman kişiler tarafından kullanılarak temizlenmelidir. Medikal cilt bakımı için estethica’da uygulanan bakımları şu şekilde sıralayabiliriz;

Klasik Cilt Bakımı: Kişiye özel yapılan bu bakım, cildin temizlenmesi ile başlayarak, tonikleme, peeling, buhara tutma, siyah noktaları temizleme, maske uygulama, göz çevresi ve yüz serumu uygulaması, yoğun nemlendirme ile devam ederek güneş korumasıyla son bulur.

HydraFacial Cilt Bakımı: Klasik cilt bakımının aksine cihazlarla yüz hatlarına vakum yapılarak temizlik yapılan cilt bakımı türüdür. Hydrafacial hakkında daha ayrıntılı bilgiyi, sayfayı aşağıya kaydırarak okuyabilirsiniz.

Anti-aging Tedavisi: 30 yaş ve 35 yaş üstü olmak üzere iki çeşit olarak uygulanan bu bakım iğnesiz botoks ve derin çizgileri açma olarak iki aşama içerir.

Kolajen Bakımı: Cildin elastikiyetini arttırmak adına yapılan bir cilt bakımı türüdür ve kişinin cilt analizi sonucuna göre, ihtiyaç doğrultusunda uygulanır.

Leke Tedavisi: Sonradan oluşmuş cilt lekelerinin giderilmesi için uygulanan cilt bakımı türüdür.

Akne Tedavisi: Çeşitli sebepler dolayısıyla oluşan aknenin cinsi tespit edildikten sonra, kişinin cilt tipi de göz önünde bulundurularak uygulanan tedavi yöntemidir.

Kimyasal Peeling: Meyve asitleriyle yapılan cilt soyma işlemidir, derinlemesine temizlik sağlarken, lekelerin giderilmesinde etkilidir.

Karbon Peeling: Karbon solüsyonun cilde uygulanması ve 15 dakika bekletilmesinin ardından özel bir lazer kullanılarak uygulanır. Lazer ışığı karbonla birleştiğinde oluşan ısı etkisiyle deride stimülasyon sağlanır. Düzenli uygulamaların ardından gözeneklerin çapında daralma, deri içinde kolajen ve elastin liflerde artma, yağ salgısında düzenlenme ile akne tedavisine destek, öbeklenmiş renk hücrelerinin oluşturduğu leke görünümünde azalma sağlanabilir. Uygulama bekleme süresi de dahil 30 dakikadır, ağrısızdır, işlem sonrası 10 dakikada solan hafif kızarıklık gelişir, uygulama sonrası hemen günlük hayata devam edilebilir. İki hafta aralarla 6-10 seans uygulanabilir.

JetPeel Cilt Bakımı:
JetPeel teknolojisi; cilde temas etmeden özel başlıkları sayesinde cildin gereksinim duyduğu doğal elementleri (su, oksijen, mineraller, solüsyonlar, vitaminler) dermis tabakasına kadar ulaştırır. Yapılacak olan uygulamaya göre tasarlanmış özel başlıkları sayesinde basınçlı hava ve serum fizyolojiği birleştirerek cilt yüzeyinde mekanik peeling yapar, ilaç ve vitaminlerin cildin alt katmanlarına geçişini hızlandırır, gözenekleri açarak birikmiş parçaların ve ölü derinin uzaklaştırılmasını sağlar. İşlem sonunda cilt, olduğundan daha canlı, parlak ve genç bir görüntüye sahip olur. Her cilt yapısına uygulanabilen jetPeel, yapılacak bakıma göre 20-40-60 dk. aralıklarında 2 ila 4 haftada bir uygulanır. Yapılan işlem sırasında kişide acı ve ağrı hissi yoktur. Bakım sonrasında cilt pembe ya da hafif kırmızı bir renk alabilir, Bu etkileşim 30 dk. sonra normale döner ve kişi günlük aktivitelerine devam eder. Mantar, vitiligo ve enfekte deri hastalıklarında jetpeel uygulanmamaktadır.

JetPeel İle yapılan uygulamalar:
Sivilce bakımları
Cilt kuruluğunun giderilmesi
Derinlemesine gözenek temizleme (peeling)
Leke tedavisi
Kırışıklıkların azaltılması
Anti-aging bakımları

Call Now ButtonHemen ara